Promowanie firmy za pomocą Google Ads w Częstochowie

Niezależnie od tego, jak duży prowadzimy biznes, reklamowanie go w Internecie to jedna z podstawowych czynności, które budują rozpoznawalność marki. Google Ads w Częstochowie to często wyszukiwana fraza wśród przedsiębiorców z województwa śląskiego, co świadczy o tym, jak spore jest zainteresowanie płatnymi reklamami w Google.
Czy taka inwestycja się opłaca? Jakie są koszty kampanii? I w końcu, jak promować firmę za pomocą Google Ads w Częstochowie, by osiągnąć pożądane efekty?
czy Google Ads w Częstochowie jest skuteczne

Czym jest to całe Google Ads

Google to najczęściej odwiedzana witryna internetowa na świecie. Każdego dnia z samej wyszukiwarki korzysta miliony ludzi na całym świecie, z czego korporacja zdaje sobie doskonale sprawę. Wprowadzając usługę, Google Ads dała możliwość skutecznej reklamy osobom prowadzącym swój biznes w Internecie. Innymi słowy, Google Ads to płatne reklamy, które wyskakują w rezultatach wyszukiwania w dwojaki sposób:
  • po wpisaniu konkretnych fraz lub po prostu dopasowanych do wyrażenia, którego poszukujemy,
  • po uznaniu nas za użytkownika, który może być zainteresowany danym produktem czy usługą.
Za pomocą Google Ads w Częstochowie można wygenerować zarówno reklamy tekstowe, graficzne, banery czy wideo. W gruncie rzeczy wszystko zależy od tego, do jakiej grupy docelowej chcemy dotrzeć, i jakim budżetem dysponujemy.

Google Ads w Częstochowie – czy warto postawić na to rozwiązanie?

Równie dobrze można zapytać, jaka jest skuteczność całej tej kampanii Google Ads? W Częstochowie, Krakowie, Warszawie czy innym mieście działa tysiące firm, którym zależy na dotarciu z promocją własnego biznesu do jak najszerszego grona klientów. Jak już zostało wspomniane wcześniej Google Ads umożliwia osiągnięcie natychmiastowego efektu w porównaniu do innych działań marketingowych w sieci. To, jak wysoko w wynikach wyszukiwania znajdzie się nasza reklama, zależy od kilku czynników, które wchodzą w skład tzw. rankingu reklamy:
  • dopasowania słów kluczowych,
  • optymalizacji strony docelowej,
  • współczynnika klikalności.
Wyobraźmy sobie, że ktoś wpisuje w wyszukiwarce następujące frazy: ”Google Ads w Częstochowie”. W tym momencie najwyżej w wynikach wyszukiwania znajdą się właśnie te reklamy, idealnie pasują do zapytania, odnoszą się do tego samego miasta, czy przekierowują do rzetelnie wykonanej strony www.

Reklamy Google Ads w praktyce

Nie ma chyba osoby, która nie korzystałaby choć raz w życiu z wyszukiwarki Google. Jak zatem wygląda reklama Google Ads? Mechanizm jej działania jest bardzo prosty i zależny od tego, jak dokładnie sprecyzuje swoje zapytanie użytkownik, wpisując konkretne frazy w wyszukiwarce. Prawie natychmiast ukazują się rezultaty a pierwsze 3-4 linki do witryn, to właśnie wyniki, które najbardziej odpowiadają zapytaniu. Ich charakterystyczną cechą jest obecność w lewym górnym rogu słowa ”reklama”.

Ile kosztuje promowanie firmy za pomocą Google Ads w Częstochowie?

Zasadniczo na koszt kampanii w Google mają wpływ dwa elementy:
  • budżet, jaki może przeznaczyć na ”jedno kliknięcie”,
  • wynagrodzenie (w przypadku współpracy) za samo przygotowanie reklamy, optymalizację strony, audyt itd.
Podstawowa zasada działania Google Ads to ”płacenie za kliknięcie”. Ile w takim razie kosztuje takie kliknięcie? Na to, ile przyjdzie nam zapłacić za kliknięcie klienta w reklamę, zależne jest m.in. od branży, w jakiej się poruszamy i popularności słów kluczowych; stawki, jaką jest w stanie zaoferować za tę samą frazę konkurencja; ilości osób, które także zamierzają użyć danych słów kluczowych; jakości reklamy i strony docelowej, urządzeń, na których powinna pojawić się reklama czy w końcu samej godziny jej pojawienia się…
Google Ads w Częstochowie

Jak promować firmę przy pomocy płatnej reklamy w Google?

Najprościej zlecić przygotowanie całej kampanii wyspecjalizowanej firmie, jeśli natomiast zamierzamy zabrać się za to sami, to pierwsze, czego potrzebujemy to utworzenie konta w Google Ads. Następnie wybieramy, co dokładnie z naszej strony zamierzamy zareklamować. Tworzymy reklamę, dobieramy słowa kluczowe, ustalamy budżet i aktywujemy naszą kampanię.
W momencie, gdy użytkownik użyje w wyszukiwarce przynajmniej zbliżonych fraz, do tych, które sami zamieściliśmy, wówczas wyświetli mu się reklama. Po kliknięciu w nią zostanie przeniesiony na stronę www. Korzystają z konta Google, możemy na bieżąco monitorować wyniki i wprowadzać ewentualne zmiany.

Promowanie firmy za pomocą Google Ads w Częstochowie — podsumowanie

Promowanie firmy w Częstochowie może odbywać się na wiele sposobów, szybkim, skutecznym i dającym możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, jest reklama w Google Ads. Oczywiście są to działania płatne, ale koniec końców płacimy za rzeczywiste kliknięcie użytkownika w reklamę.
Żeby natomiast sama forma reklamy sprawiła, że klient będzie skłonny odwiedzić naszą stronę internetową – warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistami, którzy przygotują odpowiednie treści, a także zadbają o optymalizację witryny.